Henüz Yazılmamış Bir Kitaptan Pasajlar-3

4ad91f51078861-58e23ff9637f2.jpg

İsteklerini daha ne kadar ufaltabilirdi? Neredeyse görünmez hale gelmişlerdi. Var olduklarını düşünürken, hiçbir zaman gelmeyecek olan “daha iyi bir an” beklerken yıllar geçti. O kadar ki bu sırada karakterimiz olgunlaştı ve hatta yaşlandı.

Başka biri anlamıyor diye anlatmaktan vazgeçti. Bir diğerinin anlayabileceği aklına bile gelmedi. Yurt dışına gidemiyor diye dil öğrenmekten vazgeçmek gibi. Halbuki neden gidemesindi? Hayatıyla istediğini yapabilir, canı istiyorsa uçabilirdi. Bu sırada düşebilir ve kalkabilir, yaraların geçmesini bekleyebilirdi. Sonra yeniden deneyebilirdi. Kimsenin uçamayacağını söylemesi uçamayacağı anlamına gelmiyordu. Ölen kimse dönmemesine rağmen cennete bile inanılıyordu sonuçta.

Düşündü ki bundan sonra düşünmenin manası yok. O yüzden düşünmeyi bıraktı. Yalnız hislerine göre yaşamazsa boyun fıtığından daha büyük problemleri olabilirdi. Görünmez haldeki ve başkaları tarafından koparılmış umutlarını yeşertmek üzere suladı ve kendine bir çift kanat yapmaya karar verdi.

Reklamlar

6 thoughts on “Henüz Yazılmamış Bir Kitaptan Pasajlar-3

 1. Sonra da, pasaj-3’ü okuyup, yazarın yazdıklarını benden dinleyip birde diğer taraftan bakmasını sağlamak isterim, küçük bir oyunla. Izin varsa?

   • Anlatmak isterim fakat bunu yazarak yapmak çok mümkün değil. Ben okumalıyım yazar dinlemeli. Olur mu?

   • Yada șöyle bir önerim olsun. Görülüp görülmediğini bilmiyorum ve yazıyorum, e-mail adresim; bahry.bahry07@gmail.com
    Yazarsanız, ne düșündüğümü azda olsa anlatmak kolay olacak. Diğer seçenekte ise benim okuyacak olmamdan değil ama üç kısa öyküyü dinlememiș ve küçük öyküleri dinlememiș olmakla ne kaçırdığınızı bilemeyeceksiniz.

   • Yada șöyle bir önerim olsun. Görülüp görülmediğini bilmiyorum bu nedenle yazıyorum, e-mail adresim; bahry.bahry07@gmail.com
    Yazarsanız, ne düșündüğümü azda olsa anlatmak kolay olacak. Diğer seçenekte ise benim okuyacak olmam önemsiz ama üç kısa ve güzel öyküyü dinlememiș olacaksınız.

 2. Aslında temelinde merhaba diyebilmek olan üstte ki birkaç satıra son ilavem şu olsun; ne kadar sürerdi bilmiyorum bir en fazla iki saat olurdu herhalde. Üç yer tasarlamıştım aklımda, 3 küçük öykü için Cumartesi yada Pazar günü. Birinci noktada ilk öyküyü ben okuyacaktım yazan dinleyecekti, sonra hemen ikinci noktaya ve ardından üçüncü noktaya. Başka öykü olmadığından şimdilik sadece bu kadar dı.
  * Bir film önerisi daha ‘The Fault In Our Stars’ .
  Bahri Demirel

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s