Okumalık

Bu ülkede yaşamak çok yorucu. Özellikle de biraz vicdan sahibi iseniz asla arkanıza yaslanıp rahat rahat oturamazsınız. Her zaman bir yerlerde kötü şeylerin cereyan ettiği düşüncesi oturduğu yerden batar insana. Bugün hangi tehditler savuruldu, nereler yıkıldı satıldı, hangi gençler gözaltına alındı, nasıl adaletsiz kararlar verildi…

En önemlisi de tüm kurumlar tek bir görüşe hizmet etmek zorunda bırakılırken biz bu olanları nereden öğreneceğiz? Sosyal medya başımızdan eksik olmasın biraz olsun öğrenebiliyoruz. Maruz kaldığımız bilgi bombardımanından doğruyu yanlışı ayırmaya çalışıyoruz.

Ağaç kesilmesin, çocuk ölmesin, şiddet olmasın, ayrımcılık bitsin, hayvanlar korunsun, özgürlüklere karışılmasın diye her konuda sokağa çıkıp tepkimizi gösteriyoruz. Çünkü kendi haline bırakıldığında herşeyi yakıp – yıkmak, asmak – kesmek ve para kazanmak üzerine kurulmuş bir sistem var. Her konuya el attığınızda; onu da kesmeye çalışsalar da, o eli sıkmak zorunda kalacakları güne kadar direnmek gerekiyor. Birlik olup bir şeyleri değiştirme çabası, bazı zihniyetleri değiştirmedikçe sonsuza kadar sürebilir.

Ve bu ülkede yaşamak bile zorken, tüm canlıların hakkını savunmaya çalışmak çok onurlu ve çok yorucudur. Belki sandıkta seçtiğimiz kişiye yükümüzü biraz olsun bırakabiliriz. Lütfen oy verelim!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s