Neden Yazıyorum

Blog yazmak uzun zamandır aklımdaydı ki bu sizi hiç ilgilendirmiyor biliyorum.

Zaten ben de günlük olsun diye yazmıyorum.

Biraz kendimi tanımak, biraz da umut etmek için yazıyorum. “Ne için umut etmek” sorusuna yazıları takip ettikçe cevap bulabilirsiniz.

Yazılacak olanları kısaca özetlersek büyük ihtimalle biraz dokunaklı, biraz öfkeli, bazen komik, çoğunlukla isyankar olacaktır.

Ne kadar tahmin edilebilir biriyim aslında, insanın kendini şaşırtamaması ne acı. Neyse konuya dönersek aslında ortada bir konu yok, genelde olmaz zaten. İnsan oturup dururken, annesiyle öyle bir geçer zaman ki dizisini izliyormuş gibi yaparken, çoğunlukla yeni bir şarkı dinleyip sigara içerken, hatta bazen otobüste tutunmadan ayakta durmaya çalışırken yazmaya başlar… Anlamsızdır ve kimseyle paylaşılmaz bu yazılar.

Kimsenin okumayacağı konusundaki özgüvensiz endişelerden değil, okusa da yine “anlamayan ifadelerle” karşılaşılacağının korkusunundan paylaşılmaz.

Bu arada öz güvenimin bir kızılderili kabile reisi gibi yerli yerinde oturduğu söylenemez. Öz güvenimi bir piyaniste benzetebiliriz mesela. Notalara her parmağıyla dokunmak ister ve onun yarattığı ahenkle kaybolmak ister, gözlerini sımsıkı yumar, yerinde çokça hareket eder. Şarkısını ne zaman bitireceği belli olmayan bir piyanist gibidir. Karşısındaki seyircide bile tedirginlik yaratır. Akıllarda şöyle bir soru uyandırır “acaba şarkı bitti mi – alkışlasak mı?” Sonra birbirlerine bakarlar ve şarkı bittiğinde alkışlamadıkları o ilk saniyelerde, sanki şarkının büyüsünden alkışlamamış gibi yaparlar. Öz güvenimle ilgili bu kadar kafa yoracağımı düşünmezdim doğrusu. Daha düşünülecekler listesinde Top 5 değil.

Peki Top 5 nedir?

1-İnsanın kendini bulmasının mümkünlüğü

2-Mutlak mutluluğun mümkünlüğü

3-Yaşadıklarımızın isteklerimiz sonucunda gerçekleştiği fikri

4-Doğru, iyi, kötü, çirkin kavramlarının anlaşılması

5-Listeye hızla giriş yapmış olan “Ölüm” olgusu

Bu liste benim anlık ruh halime ve saniyelere bağlı olarak değişebilse de, genel çerçeveleri iki senedir beyin hücrelerimde canla başla çalışmaktadır.

Bunları şimdiden söylüyorum ki, kendini kurtarmak isteyenler çıkış kapısına yönelsin…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s